Wynajem samochodu czy inne usługi transportowe?

Wynajem samochodu w Warszawie czy taksówka – to pytanie od lat zadają sobie zarówno osoby prywatne, jak i biznesmeni. Potrzeba mobilności i szybkiego pokonywania wielu kilometrów każdego dnia wymaga od nas wszystkich konieczności posiadania sprawnego pojazdu. Niestety, samochody psują się i czasami nie ma innego rozwiązania, niż oddanie własnego środka transportu do warsztatu. W wielu sytuacjach konieczne jest więc poszukanie alternatywy, która umożliwia nam swobodne podróżowanie po mieście – zwykle jest nią taksówka albo właśnie wynajem aut w Warszawie. Co wybrać i co będzie dla nas lepszym rozwiązaniem?

Wynajem samochodu – usługa, która zyskuje na popularności

I wynika to przede wszystkim z jakości obsługi klientów, a także ogromnych korzyści, jakie zyskuje klient, korzystając z usług wynajmu. Jest to oferta skierowana zarówno do klientów indywidualnych, poszukujących zastępczego środka transportu, którym zastąpią oni swój uszkodzony pojazd, jak również klientów biznesowych, chcących zrealizować swoje firmowe cele albo wzmocnić flotę pojazdów przedsiębiorstwa. Wynajem samochodów jest rozwiązaniem, które może uratować nas w nagłej sytuacji, kiedy musimy – mimo usterki w swoim samochodzie – udać się w wiele miejsc, załatwić wiele spraw (prywatnych lub zawodowych) i mieć możliwość zachowania pełnej mobilności przez cały czas.

Co więcej – korzystając z usługi, jaką jest wynajem samochodów, możemy liczyć na wiele rozwiązań, które zostaną dostosowane bezpośrednio do naszych potrzeb. Wybierzemy więc:

  • Typ i markę samochodu w bardzo dobrym stanie technicznym, którym podróżowanie będzie zawsze w pełni komfortowe (a do tego do naszej dyspozycji są zarówno samochody osobowe, jak również dostawcze i busy).
  • Długość wynajmu – może to być zarówno krótki termin w postaci jednej doby albo kilku dni, jak również dłuższy – nawet wiele lat, co jest szczególnie interesującym rozwiązaniem dla firm.
  • Rodzaj akcesoriów, z jakich skorzystamy – możemy np. zdecydować się na wynajem samochodu w Warszawie wraz z nawigacją GPS albo fotelikiem dla dziecka.
  • Miejsce wynajmu – wypożyczalnia samochodów może podstawić dla nas samochód zarówno w centrum Warszawy, jak i na lotnisku. Oczywiście bezpłatnie – tak jak w przypadku zwrotu pojazdu, który pozostawiamy w umówionym wcześniej miejscu.

Wynajem samochodu w Warszawie pozwoli nam na niczym nieskrępowane pokonywanie kolejnych kilometrów, bez żadnych ukrytych kosztów i w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Jeżeli nie wynajem samochodów w Warszawie, to może… taksówka?

Usługi taksówkarskie wciąż cieszą się popularnością i… bardzo dobrze! Jest to bowiem rozwiązanie doskonałe dla osób, które nie posiadają prawa jazdy, nie są zbyt dobrymi kierowcami albo są pod wpływem alkoholu i potrzebują innego kierowcy, który dowiezie ich w dane miejsce. Warto jednak wiedzieć, że taksówki nie dają takiej swobody jak wynajem samochodów w Warszawie, ponieważ płacimy za każdy przejechany kilometr (w przeciwieństwie do wynajmu, kiedy płacimy określoną kwotę za niemal nieograniczone przemieszczanie się samochodem) i płacimy wbrew pozorom bardzo dużo, a czasami nawet więcej niż za wynajem samochodów!

Jak to możliwe? Wystarczy sprawdzić ceny kursów z lotniska do centrum – 4 takie kursy to często kwota, która wystarczy na dobowy wynajem samochodu w Warszawie! Dlatego też coraz więcej osób wybiera ofertę, jaką przygotowała wypożyczalnia samochodów – zapewnia ona większą wygodę i elastyczność.

Wynajem aut w Warszawie a komunikacja miejska

Oczywiście alternatywą dla usług, jaką jest wynajem aut w Warszawie, jest także komunikacja miejska – wszak autobusów czy tramwajów w stolicy naszego kraju nie brakuje. Jednak… czy jest to rozwiązanie komfortowe, które jest w stanie spełnić wszelkie nasze oczekiwania? Niestety nie, ponieważ uzależnia nas od konkretnych godzin podróżowania, odziera nas całkowicie z komfortu jazdy (tłumy w godzinach szczytu to nic przyjemnego), a w dodatku wymaga od nas kupowania biletów / karty miejskiej, co również nie jest wygodne. Dlatego też wynajem samochodu w Warszawie to lepsze rozwiązanie, jeżeli musimy jeździć dużo, zachować terminowość i profesjonalizm swoich działań.