skup aut Oświęcim

Uznanie pojazdu na złom – skup aut Oświęcim 

Twój ubezpieczyciel może wypłacić odszkodowanie z Twojego samochodu, a następnie wystawić tytuł, oznaczający, że jest to uważane za całkowitą stratę. Twój samochód może również zostać uznany za złom, jeśli naprawa kosztuje po prostu więcej, niż jest wart. Jeśli którykolwiek z tych scenariuszy przydarzy się Twojemu pojazdowi, możesz się zastanawiać, co zrobić ze złomowanym samochodem. Nauczenie się, jak sprzedawać złomowany samochód, może być najlepszym sposobem na uratowanie sytuacji.

Rozważ przebudowę swojego samochodu

Niekoniecznie musisz sprzedawać swój stary samochód na złom aautozlom.pl. Alternatywnie możesz go odbudować – albo na własny użytek, albo do odsprzedaży z nadzieją uzyskania większego zysku netto. Chociaż przebudowa jest warta znacznie mniej niż standardowy samochód, powinna być również bardziej wartościowa niż wartość złomu pojazdu. Ostatecznie jest to kwestia ekonomii i inwestycji czasu i pieniędzy niezbędnych do jej przywrócenia. Gdy Twój samochód zostanie zezłomowany, otrzyma od ubezpieczyciela tytuł powypadkowy lub tytuł złomu. Po przebudowaniu samochodu i poddaniu go kilku testom wykazującym, że można nim bezpiecznie jeździć, dokument wyda nowy tytuł przebudowany. Przebudowany tytuł jest dowodem na historię samochodu, ale – choć pokazuje, że samochód jest bezpieczny w prowadzeniu, to jednocześnie go dewaluuje.

Z reguły przebudowany tytuł będzie wart około 20% – 40% mniej niż podobny samochód, który nigdy nie został złomowany. Jednak tak naprawdę zależy to od przypadku i wymaga profesjonalnego spojrzenia mechanika w celu ustalenia wartości i stanu samochodu. Skontaktuj się z lokalnym mechanikiem, aby uzyskać pomoc w podjęciu decyzji, czy odbudowa samochodu jest najlepszym rozwiązaniem.

Przygotuj się do sprzedaży swojego starego samochodu

Rozważając opcje, pamiętaj, że złomowanie i przebudowa samochodu jest często kosztowna i czasochłonna i może nie być warta czasu lub pieniędzy. W takim przypadku najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem na zdobycie gotówki za złomowane samochody jest ich sprzedaż do wykwalifikowanej złomowiska. Podczas gdy złomowany samochód jest dla Ciebie bezwartościowy, złomowiska dysponują narzędziami, wiedzą i kontaktami, aby wykorzystać to, co pozostało z Twojego samochodu, do wartości odsprzedaży. Wiąże się to z rozebraniem samochodu na części zamienne i samodzielną ich odsprzedażą.