Rodzaje treningów siłowych

Trening siłowy jest jednym z rodzajów treningu fizycznego, który ma na celu poprawę siły mięśniowej. Może on być wykonywany za pomocą ciężarów, sprzętu gimnastycznego lub bez użycia sprzętu. 

Najpopularniejsze rodzaje treningów 

Rodzaje treningów siłowych obejmują: 

Trening wytrzymałościowy – jest to rodzaj ćwiczeń, który ma na celu poprawę wytrzymałości mięśniowej. 

Trening siły – jest to rodzaj ćwiczeń, który ma na celu poprawę siły mięśniowej. Może on być wykonywany za pomocą ciężarów, sprzętu gimnastycznego. Trening wytrzymałości siłowej – jest to rodzaj ćwiczeń, który łączy ćwiczenia wytrzymałościowe i siłowe. Ma na celu poprawę wytrzymałości mięśniowej i siły mięśniowej. Treningi siłowe mogą być klasyczne, czyli polegać na wykonywaniu ciężkich ćwiczeń w celu uzyskania maksymalnej siły i masy mięśniowej. Więcej informacji na powyższy temat, znajduje się na stronie https://bodytec20.pl/trening-silowy-rodzaje-zasady-porady/

Treningi funkcjonalne 

Mogą też być funkcjonalne, które koncentrują się na poprawie siły i wydolności mięśni w konkretnych ruchach ciała. Treningi siłowe mogą być także izometryczne, które polegają na wykonywaniu ciężkich ćwiczeń przy użyciu własnej siły ciała, bez wykorzystania ciężarów. Treningi siłowe mogą być kombinowane z innymi rodzajami treningów, takimi jak aeroby lub treningi wytrzymałościowe, w celu osiągnięcia konkretnych celów treningowych. Treningi siłowe mogą być także wykonywane w domu, wykorzystując do tego specjalne przyrządy lub bez nich. Treningi siłowe mogą być wykonywane indywidualnie lub w grupach. Treningi siłowe mogą być także wykonywane na siłowniach, korzystając z wielu dostępnych tam urządzeń.

Trening ogólnorozwojowy 

Trening siłowy ogólnorozwojowy. Celem tego typu treningu jest poprawa ogólnej siły i wytrzymałości mięśniowej. Najczęściej stosowany jest przez osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem i nie mają jeszcze wyraźnie zdefiniowanych celów. Zawiera on przede wszystkim ćwiczenia ogólne, takie jak przysiady, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg. Trening siłowy izolowany. Ten typ treningu skupia się na konkretnych grupach mięśniowych. Najczęściej stosowany jest przez osoby, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki lub wyrzeźbić konkretne partie ciała. Do najpopularniejszych ćwiczeń izolowanych należą: kliknięcia na biceps, wyciskanie sztangielek stojąc i pompki na triceps. Trening siłowy jest rodzajem aktywności fizycznej, która angażuje mięśnie ciała w celu poprawy siły i wytrzymałości.