Rodzaje druku

W zależności od tego jak wielkim nakładem korzystasz, jakiego formatu potrzebujesz, jakiego papieru i koloru, oferujemy różne rodzaje druku: Druk cyfrowy – jest używany przede wszystkim w przypadku małych i średnich nakładów. Jest to tanie i szybkie rozwiązanie, które świetnie sprawdza się przy niektórych rodzajach produktów. Druk offsetowy – jest używany przede wszystkim w przypadku większych nakładów. Jest to bardziej skomplikowany i czasochłonny proces, ale gwarantuje lepsze efekty końcowe. Druk światłoczuły – jest używany przede wszystkim przy druku plakatów, gdzie chodzi o uzyskiwanie jak najlepszych efektów wizualnych na wysokim papierze. Druk wielkoformatowy – jest używany przede wszystkim przy druku banerów, tablic i naklejek. Jest to polimerowana drukarka, która może drukować na większych formatach niż większość drukarek cyfrowych.

Druk Poznań usługi

Druk Poznań oferuje swoje usługi na terenie całego kraju. Jesteśmy jedną z największych drukarni w Polsce. Drukujemy wysokiej jakości wydruki zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży poligraficznej i jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom kompleksowe usługi poligraficzne. Zajmujemy się produkcją wydruków offsetowych i cyfrowych oraz ich dystrybucją. W naszej ofercie znajdują się również usługi introligatorskie, które obejmują oprawianie książek i innych materiałów poligraficznych. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który jest w stanie zapewnić najwyższą jakość wydruków.

Druk Poznań dobranie czcionki

Załóżmy, że dokonujemy doboru czcionki do projektu. Po pierwsze, przyznaję, że nie każdy ma takie możliwości jak wykorzystać wiedzę zawartą w tym artykule, niestety bardzo często w firmach mamy do czynienia z brakiem wiedzy na temat czcionek. Wiem, że to brzmi trochę dziwnie, bo czcionka jest tylko czcionką i nie ma sensu się nad nią dłużej zastanawiać. Wszyscy chyba wiemy jak ważna, jest kwestia kolorystyki oraz kształtu logo czy marki używanej na t-shirtach czy innych produktach. Ale nikt nie zwrócił uwagi na to, że czcionka ma też ogromne znaczenie. Kwestia czcionki jest tak naprawdę wykorzystaniem jej w odpowiednim kontekście. Firmowe. Jak widać, wybór czcionki ma ogromne znaczenie i należy go dokonywać w odpowiednim kontekście.

Druk Poznań czcionka przykład

Przykładem może być czcionka w stylu hand-made, która raczej nie będzie pasowała do marki takiej jak n.p. Coca-Cola czy McDonald’s, ponieważ jest to marka bardzo „surowego” produktu i nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus jak kupno Coca-Coli go ręcznie robionej. W tym przypadku lepiej byłoby użyć znanego z napojów fontu Arial, bo jest on kojarzony z tymi produktami i wszyscy wiedzą, że Coca-Cola i McDonald’s to produkty masowej produkcji. Arial jest jednym z przykładów, które można zastosować w tego typu projektach, bo jest on kojarzony z takimi markami.