V-Ray cena

Potencjał nowych technologii – V-Ray cena

Ponieważ technologia stale się poprawia, zwiększa się potencjał lepszych renderów architektonicznych. Doprowadziło to do tego, że architekci stali się mistrzami w tworzeniu renderów, które oferują duży realizm i korzyści zarówno dla inżynierów, jak i inwestorów. Na początku były rendery wspomagane komputerowo, które były lepsze niż ręczne. Potem pojawiły się rendery 2D, które zostały narysowane w CAD, a dziś mamy pełne rendery 3D, które można również przeglądać i manipulować za pomocą VR. Oto, co jest potrzebne, aby render architektoniczny był „idealny”.

Uzyskanie perspektywy

W wielu przypadkach, gdy patrzysz na niektóre rendery 3D, możesz stwierdzić, że wyglądają „sterylnie”. Ale dlaczego akurat to? Dzieje się tak po prostu dlatego, że ludzie nie rozumieją obrazów i tego, jak można je dobrze wyglądać. Jest to również bardzo ważne w przypadku obrazów 3D, które są istotną częścią renderowania. Architekt, który rozumie fotografię, będzie wiedział, jak stworzyć świetny rendering, nawet jeśli nie wie nawet, jak korzystać z oprogramowania 3D. Podczas tworzenia renderów 3D nie chodzi tylko o pokazanie całego domu, czy budowanie i upewnienie się, że wszystko wygląda tak, jak powinno.

Chodzi również o dopasowanie kątów „kamery” lub widoku i odpowiednie ich ustawienie. Tu nie chodzi o technologię, chodzi o percepcję, prezentację i wizualizację. Architekt powinien skupić się na stworzeniu dobrego widoku, w którym ludzie będą mogli zobaczyć wszystkie ważne rzeczy w wciągający sposób.

Tchnienie osobowości w projekty

Dobry render pokazuje, że osoba stojąca za nim pomyślała o symbolicznej osobie lub grupie ludzi, którzy będą pracować lub mieszkać w określonej przestrzeni. Jest to również bardzo czasochłonne, ale ma ogromne znaczenie dla klientów i potencjalnych klientów, którzy oglądają przestrzeń w środowisku 3D i wyobrażają sobie, jak tam mieszkać i robić różne rzeczy. Z tego samego powodu domy sceniczne mają znacznie większe szanse na sprzedaż niż te, które stoją puste. Ludziom bardzo trudno jest wyobrazić sobie, że ich rzeczy są rozłożone na pustej przestrzeni, zwłaszcza jeśli nie mają przed sobą odpowiedniego kontekstu.

Jeśli chodzi o obiekcje ludzi dotyczące 3D, jednym z najczęstszych jest to, że „nie wydaje się to realistyczne”, ponieważ renderowanie po prostu nie ma osobowości. 3D to świetna technologia i daje projektantom wiele opcji, ale nie może wykonać za nich pracy, ponieważ to oni nadają tej osobowości renderowaniu.