piła taśmowa do stali

Półautomatyczna piła taśmowa do stali 

Półautomatyczna piła wykona jedno cięcie, podniesie ostrze z powrotem do góry z materiału i zatrzyma się. Następnie operator musi zmienić położenie materiału, aby wykonać kolejne cięcie. Ruch głowicy jest kontrolowany przez tłok hydrauliczny i może być podnoszony i opuszczany przez operatora, który aktywuje przełącznik góra/dół. Aby uruchomić maszynę, operator zaciska materiał w imadle i naciska przycisk Start. Piła wykona cięcie, a następnie podniesie głowicę z powrotem do górnej pozycji. Piły półautomatyczne są dobrym rozwiązaniem, jeśli trzeba wykonać kilka cięć na długości materiału.

W pełni automatyczne piły taśmowe

Automatyczna piła awexim.pl będzie kontynuować automatyczne podawanie materiału i wykonywanie cięć zgodnie z określonym programem, aż do zakończenia pracy lub wyczerpania się materiału. Automatyczna piła taśmowa posiada funkcje zadanej prędkości posuwu, powrotu, opadania, podawania części i mocowania. Skorzystaj z tych nowoczesnych funkcji w środowisku produkcyjnym. W takich warunkach maszyny przypisanie jednego operatora sprzętu do każdej piły nie będzie praktyczne.

Nowoczesne zadania związane z piłami taśmowymi wymagają, aby każdy operator mógł podawać i rozładowywać wiele automatycznych pił taśmowych. Dzięki funkcji sterowanej CNC automatyczna piła taśmowa ma nie tylko większą prędkość cięcia, ale także większą precyzję. Dobrze wykonana piła taśmowa CNC składa się z kilku kluczowych elementów, w tym mechanizmu opadającego, mechanizmu podającego oraz piły automatycznej. Niektóre piły taśmowe CNC wykorzystują śrubę pociągową i serwosilnik do zasilania piły.

Mechanizm podający w pełni automatycznych trakach taśmowych

Imadło wahadłowe: jedną z opcji przesuwania materiału przez poziomą piłę taśmową jest imadło wahadłowe. Imadła wahadłowe działają, gdy głowica imadła odsuwa się od brzeszczotu, zaciska wokół materiału i ciągnie materiał do przodu w celu cięcia. Imadła wahadłowe są najlepszą opcją przy cięciu wiązek, ponieważ są zazwyczaj mocniejsze i znacznie dokładniejsze niż ich odpowiedniki rolkowe, umożliwiając przenoszenie większych, cięższych materiałów i zapobiegając poślizgowi w wiązce.

Standardowe imadło we w pełni zautomatyzowanych piłach to zwykle napędzane rolki, które utrzymują 3-5 cylindrów pionowo na każdej stronie materiału. Jedna strona jest rowkowana, aby pomóc w chwytaniu i przesuwaniu materiału, a druga jest gładka i zawiera wyłącznik krańcowy uruchamiany przez nacisk materiału wewnątrz imadła. W porównaniu z imadłem wahadłowym napędzany walec jest bardziej opłacalny.