Piła taśmowa do stali – cięcie ukośne
Ta umiejętność sprawia, że piły taśmowe wyróżniają się na tle pił do metalu z napędem. Dużo obróbki, zwłaszcza w warsztacie produkcyjnym, będzie wymagało kątowników, dlatego cięcie pod kątem jest koniecznością. Nie tylko cięcie pod kątem, ale także dokładne cięcie pod kątem z precyzyjną skalą. W przypadku niektórych projektów produkcyjnych cięcie ukośne pomoże uzyskać bardziej profesjonalny produkt, ale kiedy próbujesz ciąć narożniki, cięcie ukośne jest jedynym rozwiązaniem. Istnieje asortyment poziomych pił taśmowych do cięcia ukośnego, z opcjami głowicy obrotowej lub imadła obrotowego, każda w połączeniu z ustawieniem nożycowym lub dwukolumnowym i oferowana w wersji w pełni lub półautomatycznej.
Głowica obrotowa a imadło obrotowe
Dzięki obrotowej głowicy materiał podawany jest do imadła prostopadle do podstawy maszyny, a całym ostrzem i obudową można przesuwać, ustawiając i ścinając żądany kąt. Jaka jest z tego korzyść? Linie produkcyjne można ustawić z minimalnym prześwitem, ponieważ materiał zawsze porusza się po linii prostej. Wady tego? Cena £. Aby głowica piły mogła się obracać, wymagana jest większa, mocniejsza rama. Zwiększa to cenę maszyny.
Obrotowe imadło zaciska materiał pod kątem, który chcesz ciąć, wymagając dodatkowej przestrzeni wokół maszyny, aby materiał mógł się rozciągać. Brzeszczot i obudowa nie obracają się, ustawienie imadła (a tym samym materiału w imadle) narzuca kąt cięcia materiału. Jeśli ukosowanie jest czymś, co nie jest potrzebne regularnie, a masz miejsce na przenoszenie materiału, najprawdopodobniej imadło obrotowe jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zwykle wymaga mniejszej inwestycji.
Hydrauliczny zacisk górny
Hydrauliczny zacisk górny umożliwia operatorowi łatwe, przy minimalnym spawaniu sczepnym końców lub taśm, cięcie wielu kawałków materiału poprzez zastosowanie nacisku w 2 kierunkach jednocześnie, aby zapewnić czyste i kompletne cięcie. Aby szybciej uzyskać wykroje na podłodze, sklepy używają pił taśmowych do cięcia kilku kwadratowych, prostokątnych lub okrągłych pełnych prętów lub rur jednocześnie. Piły taśmowe mają dość dużą przestrzeń roboczą, która umożliwia układanie i cięcie materiałów. Chodzi o wydajność i generowanie dużej ilości części w krótkim czasie.
Cięcie wiązek odbywa się zazwyczaj za pomocą automatycznej lub półautomatycznej dwukolumnowej lub nożycowej piły taśmowej ze szczękami typu V lub imadłem wahadłowym. Do cięcia rur na jedno- lub dwukolumnowych poziomych piłach taśmowych – a także niektórych pionowych – maszyna wymaga skośnej głowicy, co oznacza, że jest zamontowana pod niewielkim kątem, co daje taki sam efekt, jak ustawianie przedmiotu obrabianego pod kątem.