O czym musimy pamiętać, zanim kupimy mieszkanie?

Kupno mieszkania wymaga odpowiedzialności oraz mądrych i przemyślanych decyzji. Jest to inwestycja, która będzie nam służyć na wiele lat. Jeśli zdecydujemy się na kupno nowego mieszkania na kredyt hipoteczny, wtedy musimy dobrze zaplanować nasze finanse na przyszłe kilkanaście do nawet dwudziestu lat – zależy to od tego, jak długo planujemy spłacać kredyt na mieszkanie, który uzyskamy w banku. Dobrym wyborem są nowe mieszkania olsztyn tuwima. Warto przyjrzeć się dokładniej tej propozycji.

Kupno mieszkania. Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Najpierw musimy postanowić, czy chcemy kupić nieruchomość na rynku pierwotnym czy też wtórnym. Postawiliśmy na nowe mieszkanie. To oznacza wyższą cenę w relacji do mieszkań oferowanych przez prywatne osoby. Nowe mieszkanie wiąże się z pewnymi korzyściami. Na pewno nie możemy narzekać na drugą, uciążliwą osobę, która chce nam sprzedać mieszkanie po swojej cenie, gdyż zdecydowaliśmy się nabyć nieruchomość od firmy deweloperskiej. Z racji tego, że nowe mieszkania są przeznaczone dla osób bardziej majętnych, możemy sami przebierać w ofertach i wybrać takie mieszkanie, które całkowicie spełni nasze życzenia oraz wymagania i będzie znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji. Musimy zwrócić uwagę, czy nowe mieszkanie, które chcemy kupić jest blisko parku, szkoły, przedszkola. Ważne jest również, czy w pobliżu jest żłobek. Te aspekty są ważne dla nas, gdyż mamy małe dziecko, które chcemy wysłać do przedszkola oraz pragnie również rozrywki dla siebie w parku lub na placu zabaw. Nie wolno obok tych kwestii przejść obojętnie, gdyż chcemy, aby lokalizacja mieszkania była dogodna. Na pewno musimy też, przed kupnem mieszkania, dowiedzieć się, jak wygląda stopień skomunikowania dzielnicy z innymi dzielnicami w mieście. Czy blisko znajduje się przystanek autobusowy. Innym elementem, jaki musimy wziąć pod uwagę są sklepy, które powinny być niedaleko nas. Czy w pobliżu jest również market, żebyśmy mieli blisko na większe zakupy przynajmniej raz w tygodniu.

Nowe mieszkanie na kredyt. O czym musimy wiedzieć?

Jeśli planujemy kupić upatrzone przez nas mieszkanie, które przypadło nam do gustu, lecz nie mamy całości kwoty, jaka wynika z kupna tego mieszkania, wtedy powinniśmy skorzystać z oferty kredytu hipotecznego. Banki prześcigają się w ofertach i proponują swoim potencjalnym klientom rozmaite oferty kredytowe. Oczywiście mówimy tylko o kredytach na mieszkanie. Wybierzmy zatem tę ofertę, która będzie dla nas korzystna przez kilkanaście następnych lat. Nie wolno podejmować decyzji szybko. Porozmawiajmy z żoną, znajomymi, na jaki kredyt mieszkaniowy możemy sobie pozwolić oraz jaką maksymalną ratę miesięczną będziemy w stanie spłacać bez uszczerbku na budżet miesięczny. Jest to bardzo ważne i musimy o tym pamiętać. Kupno mieszkania na kredyt hipoteczny może wiązać się z pewnymi ograniczeniami. Na przykład będziemy musieli zrezygnować z niektórych wydatków, bez których możemy się obejść. Przecież zależy nam na terminowej spłacie kredytu na mieszkanie.