Najważniejsze zagadnienia związane z fotowoltaiką

Wybór paneli fotowoltaicznych dobrej marki i obiecującej jakości są absolutna podstawą do tego, żeby cieszyć się tańszą energią, produkowaną z promieniowania słonecznego. Zanim jednak do tego dojdzie, warto dokładnie przyjrzeć się zagadnieniom, o których przedstawiciele handlowi wspominają raczej niechętnie.

Wybór ogniw fotowoltaicznych

Jest przynajmniej kilka kryteriów, jakie należy rozpatrywać podczas dokonywania wyboru oraz porównywania różnych producentów ogniw fotowoltaicznych. W salonach często przedstawiciele handlowi najwięcej mówią o kwestiach mało istotnych, a strategicznie pomijają najważniejsze sprawy. Aby dobrze wybrać, trzeba uzyskać informacje na temat samego instalatora oraz za panele fotowoltaiczne – ceny, gwarancji, jaką obiecuje producent, marki, a dopiero w następnej kolejności zająć się mniej ważnymi kwestiami. Obciążenie dachu śniegiem i wiatrem, sprawność, gwarancja na uzysk czy moc panelu to zdecydowanie drugorzędne dane produktu. Za to zdecydowanie najważniejszym ogniwem jest właśnie sam instalator – to wyłącznie od niego zależy, jak ogniwa fotowoltaiczne zostaną zamontowane i czy będą bezpieczne i bezawaryjne.

Instalacja fotowoltaiczna to kluczowy element

Ostatecznie wybór instalacji fotowoltaicznej jest możliwy do dokonania nawet z domowego zacisza, gdzie porównuje się kolejne parametry poszczególnych propozycji pochodzących od średnich, lepszych i najlepszych producentów. Znacznie trudniejszy wybór, jakiego należy dokonać, to wybór osoby odpowiedzialnej za montaż oraz podłączenie ogniw fotowoltaicznych do domu. W tym wypadku warto zaufać opiniom innych użytkowników, znajdujących się na forach internetowych lub skorzystać z usług firm zajmujących się wynajdowaniem najlepszych specjalistów od takich właśnie zadań. Cena jest w tym wypadku kwestią bardzo indywidualną.

Fotowoltaika – warszawscy producenci na topie

Obecnie można wymienić przynajmniej kilku najpopularniejszych producentów, cieszących się zaufaniem klientów, oferujący produkty klasy premium lub bardzo dobre. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim firmę Energy5 , lidera wśród paneli fotowoltaicznych, cenowo również bardzo konkurencyjnego.

Innymi producentami wartymi uwagi są takie firmy, jak LG Solar, REC czy SolarWatt.

Dobre panele fotowoltaiczne – cena

Wiele osób szukających instalacji fotowoltaicznej chce zaoszczędzić już na etapie zakupu i montażu, jednak nie jest to możliwe. Zakupienie bardzo taniej instalacji może przysporzyć więc kłopotów podczas korzystania z niej, niż pożytku. Są dwie grupy cenowe, które warto rozpatrywać podczas dokonywania zakupu – są to drogie panele oraz tanie, ale solidne i przez to warte uwagi. Tak naprawdę za panele fotowoltaiczne cena wynosi między 4 000 a 6 000 złotych za wyprodukowanie 1kWp mocy. Same moduły to zwykle połowa lub mniej niż połowa tych kosztów. Większość osób montujących takie udogodnienia zastanawia się, po jakim czasie zainwestowane w instalację fotowoltaiczną pieniądze się zwrócą; najczęściej trzeba ma to czekać od siedmiu do dziewięciu lat przy założeniu, że cena instalacji zawiera się w średnim przedziale cenowym.

Gdzie szukać porady na temat doboru fotowoltaiki?

Doradców i sklepów posiadających szeroki asortyment najlepiej jest szukać jak najbliżej siebie, dzięki temu będziemy mogli dowolnym momencie złożyć osobistą wizytę, porozmawiać w cztery oczy z przedstawicielem i zapoznać się z produktami na żywo, co w większości przypadków znacznie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji. Wybierając sklep warto zwrócić uwagę na to, czy dysponuje on swoim własnym instalatorem, który zobowiąże się do bezpiecznej instalacji zakupionych paneli w twoim domu.

Polecamy się w tym zakresie, oferujemy nie tylko szeroki wybór różnych producentów, w tym panele znakomitej firmy Energy5. Ponadto zajmujemy się osobiście fotowoltaiką w Warszawie oraz okolicach.