Na aukcjach można znaleźć obrazy wszystkich znanych artystów

Słowo „aukcja” pochodzi od łacińskiego augeō, co oznacza „zwiększam” lub „rozszerzam”. Aukcja to proces kupowania i sprzedaży towarów lub usług, oferując je za oferty, przyjmując oferty, a następnie sprzedając przedmiot najwyższej oferentowi. Aukcje są prowadzone w wielu różnych formatach, ale najczęstszą jest otwarta aukcja, znana również jako angielska aukcja.

Aukcje obrazów są bardzo popularne

Na otwartej aukcji uczestnicy otwarcie licytują ze sobą, a każda kolejna oferta wymagana jest była wyższa niż poprzednia oferta. Licytator zazwyczaj ogłasza ceny, zaczynając od niskiej ceny rezerwy i podnosząc ustalone przyrosty, dopóki nie zostaną otrzymane więcej ofert, a przedmiot nie zostanie sprzedany. Licytatorzy mogą również prowadzić aukcje zapieczętowane, minimalne, holenderskie lub Vickrey. Wiele aukcji obrazów jest na stronie: https://artbidy.com/pl/obrazy. Na aukcji zapieczętowanej licytujący składają zapieczętowane oferty, aby licytator nie mógł wpłynąć na ich oferty.

Na aukcji minimalnej licytacji licytator ogłasza minimalną ofertę (początkową ofertę), powyżej której nie można złożyć żadnych ofert. Na aukcji holenderskiej licytator zaczyna od wysokiej ceny wywoławczej, która jest stopniowo obniżana, dopóki uczestnik nie będzie gotowy zaakceptować obecnej ceny. Na aukcji Vickrey cena końcowa zależy od drugiej najwyższej oferty. Aukcje odbywają się dla wielu różnych przedmiotów, w tym między innymi: sztuki, antyków, samochodów, nieruchomości, kolekcjonerskich i zwierząt gospodarskich. Mogą być trzymane przez osoby fizyczne, firmy lub rządy.

Kupując obrazy na aukcji, można zyskać bardzo dużo pieniędzy

Większość aukcji jest otwarta dla publiczności, chociaż niektóre są prywatne. Zdecydowana większość aukcji jest prowadzona online, a aukcje na żywo są coraz bardziej zastępowane aukcjami online. Aukcje są zwykle reklamowane z wyprzedzeniem w gazetach, online lub ustnie. Ofertarze zazwyczaj rejestrują się z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że mogą uczestniczyć w aukcji.
Licytatorzy mogą wymagać od oferentów dostarczenia depozytu lub innej formy gwarancji, aby upewnić się, że mogą wypełnić swoje zobowiązania, jeśli wygrają aukcję. Na aukcji uczestnicy licytują pozycje przy użyciu wiosła aukcyjnego lub numeru oferenta. Licytator ogłasza cenę początkową i przyrosty dla każdego przedmiotu w miarę składania ofert. Kiedy licytacja zatrzyma się i zostanie ustalony najwyższy oferent, licytator ogłasza zwycięską ofertę, a przedmiot jest sprzedawany.
Płatność jest zwykle dokonywana gotówką lub czekiem natychmiast po sprzedaży. Niektóre aukcje pozwalają na sprzedaż po aukcji, w której zainteresowane strony mogą negocjować ze zwycięskim oferentem w celu zakupu przedmiotu za wyższą cenę niż zapłacono na aukcji.

Obrazy na aukcjach są często bardzo drogie

Często odbywa się to w przypadku przedmiotów, które nie sprzedają się na początkowej aukcji, ponieważ ceny rezerwy nie są spełnione lub niewystarczające odsetki od oferentów. Aukcje mogą być świetnym sposobem na kupowanie lub sprzedaż obrazów, niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która szuka okazji, czy firma, która chce odciążyć niechciane zapasy.