Makijaż wieczorowy

Aby podkreślić urodę i atrakcyjność należy pamiętać o podkreśleniu oczu. Makijaż wieczorowy powinien być bardziej intensywny i ozdobny niż codzienny.

Najważniejszy kosmetyk do makijażu

Najważniejszą rolę odgrywa tutaj cień do powiek. Powinien być bardziej intensywny i kontrastowy niż ten stosowany na co dzień. Z tego powodu warto decydować się na ciemniejsze i bardziej odważne kolory. Aby uzyskać efekt smoky eyes można stosować cienie w kolorze czerni, brązu lub granatu. Równie ważny jest tusz do rzęs. Powinien być tak dobrany, aby pogrubił i wydłużył rzęsy, nadając im piękny wygląd. Na koniec warto pamiętać o różu lub pomadce do ust. W tym przypadku również warto stosować ciemniejsze i bardziej odważne kolory. Jak przygotować się do makijażu? Makijaż wieczorowy wymaga większej uwagi niż ten codzienny. Aby uzyskać odpowiedni efekt należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Przed nałożeniem makijażu warto dokładnie oczyścić twarz. Należy stosować kosmetyki oczyszczające, które nie pozostawiają na skórze żadnych resztek.

Niedoskonałości ukryte przez makijaż wieczorowy

W tym celu można stosować żele lub płyny micelarne. Następnie warto zastosować krem nawilżający, który zapobiega przesuszeniu skóry. Po nałożeniu kremu należy przystąpić do nałożenia bazy pod makijaż. Usuwa ona niedoskonałości i przygotowuje skórę do nałożenia makijażu. Baza pod makijaż powinna być dopasowana do rodzaju cery. W przypadku cery suchej warto stosować bazy nawilżające. Z kolei cera tłusta wymaga stosowania bazy matującej. Warto pamiętać o tym, aby baza była dobrana odpowiednio do rodzaju cery. Śliczna szminka, konturówka, cienie, róż i tusz do rzęs! Wymaga to jednak czasu i staranności. Wieczorowy makijaż to taki, który robimy na specjalne okazje. Chodzi o to, żeby podkreślić naszą urodę, a także dodać sobie pewności siebie. Dlatego powinniśmy sięgnąć po ciemniejsze kolory, które podkreślą nasze oczy, usta oraz policzki. Warto pamiętać o tym, że wieczorem możemy sobie pozwolić na więcej – dlatego warto pokusić się o większe kolory i cienie.

Cienie do powiek w makijażu wieczorowym

Jakie kolory cieni do powiek wybrać na wieczór? Wieczorem możemy sięgnąć po ciemniejsze kolory. Dzięki temu podkreślimy nasze oczy, a także uzupełnimy cały makijaż. Najbardziej popularne kolory to czerń, brąz oraz granat. Możemy także wybrać kolorowe cienie, które podkreślą naszą urodę. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy przesadzać – nadmiar cieni może sprawić, że cały makijaż będzie wyglądał źle. czorowy makijaż powinien być bardziej wyraźny i podkreślający niż makijaż codzienny. Zaleca się używanie ciemniejszych odcieni szminki, cieni do powiek i tuszu do rzęs. Wieczorowy makijaż może być również bardziej ekstrawagancki niż codzienny, więc możesz spróbować nowych kolorów i wzorów. czorowy makijaż powinien być bardziej rozświetlony i wyraźniejszy niż codzienny. Na początek należy użyć korektora, który zatuszuje cienie pod oczami i przebarwienia. Następnie należy rozświetlić twarz pudrem rozświetlającym. Na oczy należy nałożyć ciemniejszy cień do powiek, a także kreskę eyelinerem. Rzęsy należy podkręcić i pomalować tuszem. Usta powinny być pomalowane ciemniejszym lub bardziej napigmentowanym kolorem.