Jak działa telefonia internetowa VoIP 

Zasadniczo VoIP to technologia, która umożliwia użytkownikom wykonywanie połączeń głosowych za pośrednictwem Internetu. 

Co musisz wiedzieć o telefonii internetowej

Technologia Voice over IP to rodzaj telefonii internetowej, która wykorzystuje Internet do przesyłania komunikacji głosowej. Technologia ta jest zwykle stosowana w celu zastąpienia tradycyjnych analogowych sieci telefonicznych sieciami cyfrowymi, a także jest stosowana zarówno w firmach, jak i iw gospodarstwach domowych. Trzy główne typy VoIP to: SIP (Session Initiation Protocol), H.323 i IAX2. Protokół Voice over Internet Protocol służy do świadczenia usług głosowych za pośrednictwem Internetu i zazwyczaj dzieli się na dwa typy: autonomiczny VoIP i hostowany VoIP. Hosting VoIP ma miejsce, gdy firma płaci za przepustowość dostawcy usług w swojej sieci prywatnej z zamiarem ustanowienia oddzielnych usług, do których klienci mają dostęp. 

Co to jest VoIP czyli telefonia internetowa

VoIP to technologia umożliwiająca komunikację głosową przez Internet. Głos może być przesyłany z jednego miejsca do drugiego, zwykle za pośrednictwem komputera lub urządzenia inteligentnego. VoIP jest tańszą alternatywą dla tradycyjnych usług telefonicznych i istnieje już od około 20 lat. Pierwotnie był używany w firmach, ale teraz stał się popularny również w gospodarstwach domowych. VoIP może być używany przez osoby fizyczne do wykonywania bezpłatnych połączeń z przyjaciółmi i członkami rodziny, ale firmy często udostępniają tę usługę jako alternatywną platformę dla swoich pracowników. 

Jak działa aplikacja telefonii internetowej VoIP

Aplikacja VoIP działa poprzez wysyłanie i odbieranie sygnałów głosowych przez Internet. Pozwala używać telefonu jako mikrofonu i mówić do niego. Aplikacja następnie konwertuje dźwięk na informację cyfrową, która jest wysyłana do telefonu innej osoby. Najpopularniejszym zastosowaniem tej aplikacji jest call center, gdzie pracownicy odbierają połączenia od klientów na swoich komputerach stacjonarnych lub laptopach i mogą rozmawiać z klientem za pomocą telefonów osobistych zamiast zestawów słuchawkowych. Darmowa wersja tego oprogramowania umożliwia wykonywanie nieograniczonej liczby połączeń na komputerze i urządzeniu mobilnym z innymi osobami, które również mają zainstalowane oprogramowanie. Płatna wersja tego oprogramowania umożliwia wykonywanie nielimitowanych połączeń na komputerze i urządzeniu mobilnym z dowolną osobą na świecie.