Dlaczego warto zwrócić uwagę na długoterminowy wynajem aut?

Ceny nowoczesnych samochodów są obecnie dość wysokie, a zwłaszcza jeśli mowa o renomowanych markach o bogatym wyposażeniu. Szczególnie wysoki wydatek czeka nas wtedy, kiedy planujemy dokonać zakupu za gotówkę, aby wyjechać z salonu zupełnie nowym autem. Różnego typu kredyty samochodowe nie jawią się, jako rozwiązania opłacalne, dlatego często poszukuje się pewnych alternatyw. Taką jest chociażby popularny leasing, ale i nieco mniej znany choć bardzo ciekawy – wynajem długoterminowy.

Jeśli przyjrzeć by się temu zagadnieniu nieco bliżej długoterminowy wynajem aut to opcja, która może okazać się wyjściem niemalże dla każdego. W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje tutaj fakt, iż nie ma tutaj żadnego, jednorazowego i wygórowanego wydatku. Wszystkie spłaty dokonywane są w formie comiesięcznych rat, które co bardzo ważne – zawierają już w sobie niemalże wszystko to, co wymagane jest do normalnego funkcjonowania. Z pewnością warto poznać wszelkie najważniejsze cechy najmu długoterminowego, gdyż właśnie te zwykle stanowią najlepsze

Cechy najmu długoterminowego aut

Jedną z kluczowych, o ile nie najważniejszą zasadą wynajmu długoterminowego jest to, że klient nie staje się właścicielem pojazdu, a jedynie jego użytkownikiem. Może wejść w posiadanie auta, jednak tylko wtedy, jeśli zdecyduje się na jego wykup po wygaśnięciu umowy, jednakże takiego obowiązku nie ma. Przez cały okres umowy, opłacamy jedynie comiesięczne raty, w których skład wchodzi np. ubezpieczenie, sezonowa wymiana ogumienia, gwarancja samochodu zastępczego, czy też przeglądy techniczne. Oprócz tankowania i dbania o dobry stan auta, nie musimy się o nic martwić. Warto zwrócić uwagę na tzw. kilometrówkę, czyli limit kilometrów, który dotyczy nas w skali roku. Jeśli ten zostanie przekroczony, będzie to oznaczało dla nas pewne dodatkowe koszty. Jeśli mamy w perspektywie dłuższe podróże, z pewnością powinniśmy pomyśleć nad rozszerzeniem takiego limitu.