odkurzacz basenowy

Dlaczego warto kupić odkurzacz basenowy? 

Basen jest doskonałym dodatkiem do każdego podwórka. Dodaje wizualnego zainteresowania Twojemu krajobrazowi i zapewnia wygodny sposób na ćwiczenia, relaks i zabawę z przyjaciółmi. Jednak właściciele basenów obawiają się procesu czyszczenia, który może wymagać codziennego czyszczenia, w zależności od środowiska basenu i częstotliwości użytkowania.

Łatwy w obsłudze

Roboty czyszczące VivaPool.pl do basenów są wyposażone w pokładowe systemy komputerowe, wiele opcji programowania i własne komponenty filtrujące. Wszystko, co musisz zrobić, aby wyczyścić basen, to włączyć go, wybrać ustawienie czyszczenia i umieścić go w basenie. Sprzęt posiada pod odkurzaczem szczotki ułatwiające odsysanie, dzięki czemu szczotkowanie i odsysanie odbywają się jednocześnie.

Dokładne czyszczenie

Odkurzacz jest zaprogramowany do czyszczenia wszystkich powierzchni ścian i dna basenu, niezależnie od jego wielkości. Zapewniają lepsze czyszczenie w porównaniu z konwencjonalnymi odkurzaczami ssącymi i ciśnieniowymi. Dzięki dostępowi do każdego zakamarka niestandardowych basenów i czyszczeniu o podwójnym działaniu, roboty czyszczące pozbywają się wszystkich mikrogranulek brudu, które zostałyby pozostawione przez inne automatyczne odkurzacze basenowe. Zmniejsza to częstotliwość sprzątania i oszczędza czas i pieniądze.

Eliminuje konieczność czyszczenia powierzchni

Gdy robot sprzątający porusza się po basenie, wspina się do linii wody i zasysa wszelkie zanieczyszczenia unoszące się na powierzchni basenu. Jednak w przypadku większych basenów może być konieczne zebranie śmieci ze środka basenu. Alternatywnie możesz kupić skimmer powierzchniowy do całkowicie zautomatyzowanego systemu czyszczenia basenu.

Cyrkulacja wody dla poprawy równowagi chemicznej

Niektóre roboty czyszczące są zaprojektowane do przemieszczania wody podczas czyszczenia. Cyrkulacja wody pomaga poprawić równowagę chemiczną, dzięki czemu woda pozostaje na stałym poziomie pH. To z kolei zmniejsza potrzebę ciągłych testów w celu oceny poziomu chemikaliów w basenie i zmniejsza ryzyko ponownego wzrostu glonów, co zwykle wynika z braku równowagi chemicznej. Ostatecznie oszczędzasz czas i pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na zakup chemikaliów w celu utrzymania równowagi wody lub zarządzania gromadzeniem się glonów.