Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa: W jaki sposób działają eksperci? 

Technik powinien przeprowadzić dokładną kontrolę podczas każdej wizyty serwisowej. Gdy stosowane są środki owadobójcze, należy je nakładać w pęknięciach i odosobnionych miejscach, w których prawdopodobnie żyją karaluchy, a nie wzdłuż listew przypodłogowych innych odsłoniętych powierzchni. Wiele insektycydów stosowanych przez profesjonalistów do zwalczania karaluchów pozostaje skutecznych przez wiele miesięcy. Po wyeliminowaniu inwazji rzadko zachodzi potrzeba ponownego ich stosowania miesiąc po miesiącu w celu utrzymania kontroli.

Cykl życiowy pcheł

Cykl życia pcheł zależy w dużej mierze od warunków środowiskowych. Pchły rozwijają się w ciepłym klimacie i zwykle (ale nie zawsze) giną w sezonie zimowym. Jaja pcheł są małe, ale można je zobaczyć, jeśli przyjrzysz się uważnie. Są gładkie i białe lub jasne. Jedna dorosła samica pchły może w ciągu swojego życia wyprodukować do 2000 jaj. Jaja te można złożyć w futrze zwierzęcia, głęboko w dywanie lub w wysokiej trawie. Dowiedz się więcej o ich zwalczaniu: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja.

W idealnych warunkach pchły ewoluują od jaja do postaci dorosłej w ciągu 2 do 3 tygodni. Dorosłe pchły mogą żyć do 100 dni. Pchły są gotowe do żerowania w ciągu jednego dnia od wyklucia i zaczynają ssać krew w ciągu 10 sekund od wylądowania na żywicielu. Jeśli pogoda nie jest idealna i nie ma żywiciela, którym można się pożywić, larwy pcheł mogą pozostawać w stanie uśpienia przez wiele miesięcy, czekając na lepsze warunki. Jest to kluczowy powód, dla którego radzenie sobie z inwazjami może być tak trudne.

Ile czasu zajmuje pozbycie się pcheł?

Czas potrzebny do pozbycia się inwazji pcheł zależy od środowiska i czasu przebywania pcheł. Szybkie czyszczenie i stosowanie miejscowych leków na pchły dla twojego zwierzaka może pozbyć się większości pcheł w ciągu jednego lub dwóch dni. Jednak śmierć wszystkich pcheł obecnych w środowisku może zająć kilka dni lub tygodni, nawet przy najbardziej sumiennym podejściu.

Pchły bardzo szybko składają dużo jaj, a niektóre pchły rozwinęły odporność na leki i środki owadobójcze. Jeśli masz dużą posiadłość lub wiele zwierząt domowych z pchłami, pozbycie się problemu może zająć więcej czasu. Kluczem do radzenia sobie z pchłami jest wytrwałość.