Dezynsekcja Warszawa

Dezynsekcja Warszawa: Jak pozbyć się pcheł z domu?

Jeśli Twój zwierzak jest chodzącym nosicielem dojrzałych pcheł, Twój dom może stać się żłobkiem. Ponieważ pchła ma wiele stadiów życia (jaja, larwy, kokon, postać dorosła), zakłada się, że w przypadku obecności dorosłych pcheł wszystkie te stadia rozwojowe występują również w całym domu. Oznacza to, że musisz rozwiązać problem ze wszystkich stron, aby naprawdę wyeliminować inwazję. Aby to zrobić, musisz leczyć swojego zwierzaka i jego środowisko życia w tym samym czasie. W zależności od granic twojego zwierzaka może to obejmować cały dom lub podwórko.

Jak pozbyć się insektów z mieszkania?

Pojawienie się miejscowych środków przeciw pchłom dla zwierząt domowych sprawiło, że insektycydy stały się przestarzałe. Miejscowe recepty zatrzymują lub wzmacniają cykl reprodukcyjny pcheł i szybko zabijają inwazję. Jeśli zamierzasz użyć środka owadobójczego lub innego chemicznego środka czyszczącego, postępuj ostrożnie. Wiele z nich jest toksycznych dla ludzi, zwierząt domowych i środowiska.

Oto kilka porad:

  • Spraye w aerozolu są zalecane nad zamgławiaczami, ponieważ można skierować spray pod łóżka lub inne miejsca, do których zamgławiacze mogą nie dotrzeć.
  • Wybierz insektycyd, który zawiera zarówno środek dorosłych (zabija dorosłe pchły), taki jak permetryna, jak i regulator wzrostu owadów (zabija jaja, larwy i poczwarki), taki jak metopren lub piryproksyfen.
  • Ludzie i zwierzęta nie powinni mieć kontaktu z insektycydami ani środkami chemicznymi, dopóki nie wyschną. Pamiętaj, aby nosić rękawiczki podczas nakładania sprayu i rób to tylko wtedy, gdy wszyscy są poza pokojem lub domem.

Jeśli wiesz, że na Twojej posesji występuje inwazja pcheł, rozsądne może być ograniczenie czasu zabawy Twojego zwierzaka na trawniku, dopóki problem nie zostanie opanowany. W przypadku niektórych zwierząt domowych, takich jak koty, może być wskazane trzymanie ich wyłącznie w pomieszczeniach.

Jak pozbyć się pcheł swojego zwierzaka

Jeśli podejrzewasz, że twoje zwierzę ma pchły, powinieneś działać szybko, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się. Możesz zobaczyć owady skaczące po futrze swojego zwierzaka, ale czasami potrzebne jest bliższe przyjrzenie się. Grzebień pcheł może ujawnić dorosłe pchły lub ich jaja. Wycieranie mokrej szmatki na swoim zwierzaku lub jego posłaniu może pokazać brud pcheł (odchody pcheł, które będą wyglądać jak krwawe plamki). Inwazja pcheł zwykle wymaga kombinacji taktyk. Nawet jeśli używasz miejscowego leku lub sprayu na pchły, nadal musisz czyścić. Pchły składają dużo jaj, a cykl może zacząć się od nowa, jeśli nie będziesz czujny.