Czym jest telefonia internetowa

Telefonia internetowa to wykorzystanie komunikacji głosowej przez Internet. Zwykle jest to bezpłatne i można to zrobić za pomocą komputera, smartfona lub telefonu stacjonarnego. 

Co to jest telefonia internetowa i do czego służy

Proces wysyłania i odbierania połączeń głosowych przez Internet nazywa się VoIP (Voice over IP). Najpopularniejsze zastosowania telefonii internetowej to rozmowy międzynarodowe i wideorozmowy. Usługa telefoniczna posiada funkcję dzwonienia z darmowymi połączeniami przez Internet. Niektórzy użytkownicy mogą mieć obawy dotyczące bezpieczeństwa podczas korzystania z systemów VOIP ze względu na brak fizycznego połączenia z innymi. Wadą może być również możliwość wykonywania i odbierania połączeń z dowolnego miejsca. Niektóre systemy VOIP nie są standardowymi formatami i będą wymagały dodatkowego oprogramowania/sprzętu lub konwersji do pracy w środowisku użytkownika. Więcej informacji na dany temat, dostępnych jest na stronie internetowej https://spikon.pl/telefonia-internetowa/.

Wprowadzenie do telefonii internetowej

Telefonia internetowa to rodzaj systemu telefonicznego, który wykorzystuje Internet jako medium do komunikacji głosowej. Systemy telefonii internetowej są wykorzystywane na wiele różnych sposobów, w tym do komunikacji między pracownikami a klientami, dla agentów obsługi klienta oraz do udostępniania dużych ilości danych. System telefoniczny wykorzystuje sygnały analogowe, a nie cyfrowe. Wiele telefonów wykorzystuje sygnał analogowy do przesyłania dźwięku między mikrofonem a głośnikiem. Niektórzy użytkownicy mogą stwierdzić, że jakość ich głosu może być zniekształcona podczas korzystania z systemów VOIP ze względu na unikalny system szyfrowania każdej używanej technologii.

Jak działa telefon IP

Telefon IP to urządzenie, za pomocą którego można wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne przez Internet. Wykorzystuje kabel Ethernet do łączenia się z Internetem, który jest następnie wykorzystywany jako medium do połączeń głosowych. Pierwszym krokiem w nawiązaniu połączenia telefonicznego IP jest podłączenie urządzenia do komputera za pomocą kabla Ethernet. To połączenie umożliwia korzystanie z mikrofonu i głośników komputera w ramach procesu nawiązywania połączenia. Telefon IP składa się z czterech głównych elementów: płyty głównej, chipsetu, pamięci RAM i kilku innych elementów wewnętrznych. Płyta główna łączy ze sobą wszystkie te komponenty, jednocześnie służąc jako centralny hub dla wszystkich funkcji urządzenia.