Bramy do odizolowania poszczególnych pomieszczeń?

Bramy nie są stosowane jedynie na zewnątrz, ale są również stosowane wewnątrz budynków. W takim przypadku bramy mają na celu oddzielnie poszczególnych pomieszczeń. Do takich celów wykorzystywane są przede wszystkim bramy przesuwne.

Jak działają bramy przesuwne?

Jeśli nie ma miejsca na zamontowanie bram, które są zamykają do wewnątrz czy które się zwijają, wówczas można postawić na bramy przemysłowe Ruda Śląska typu przesuwnego. Taka brama otwiera się wzdłuż fasady budynku. W ten sposób może być stosowana również do oddzielenia poszczególnych pomieszczeń wewnątrz budynków przemysłowych.

Wybierać można różne typy bram przesuwnych:

– jednoskrzydłowe,

– dwuskrzydłowe.

Pozwala to zdecydować się na taki typ, który będzie znacznie bardziej wygodny w użytkowaniu w konkretnym miejscu.

Zalety bram przesuwnych

Do atutów, które posiadają bramy przesuwne zaliczyć można między innymi prostą konstrukcję. W ten sposób stawiając na takie bramy można liczyć na komfort użytkowania. Wybierać można dodatkowo takie modele, które posiadają kratki wentylacyjne, co bywa ważne, gdy niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego wentylowania budynku. Zdecydować można się również na bramy z oknami, co bywa często dobrym rozwiązaniem przy stosowaniu ich we wnętrzach. Podobnym rozwiązaniem bywa postawienie na modele, które posiadają drzwi przejściowe, co pozwala ułatwić poruszanie się. Natomiast przy stosowaniu bram przesuwnych na zewnątrz można decydować się na modele, które są ocieplane co pozwala odpowiednio zabezpieczyć wnętrze przed uciekaniem ciepła.