Amerykański Colt M1911

Pistolet Colt M1911 jest amerykańskim pistoletem samopowtarzalnym wyprodukowanym przez firmę Colt Firearms Company. Pistolet ten był szeroko stosowany w wojsku amerykańskim w latach 19111985, a także przez wiele innych sił zbrojnych na całym świecie. M1911 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i ikonicznych pistoletów wszech czasów, który nadal jest produkowany i używany w wielu krajach.

Konstrukcja Colta M1911

Pistolet Colt M1911 (http://sklep-bron.pl/b/) jest zbudowany z metalu i plastiku. Jest wyposażony w metalową przepustnicę i metalowe osłony. Główne części pistoletu to rękojeść, korpus, komora i zamek. Inne części to tłumik dźwięku, korek ochronny i bezpiecznik. Rękojeść jest wykonana z polimeru, który jest lekki i wytrzymały. Korpus jest wykonany z aluminium, które jest lekkie i wytrzymałe. W środku korpusu znajduje się mechanizm spustowy, który jest sterowany przez kciuk użytkownika. Do korpusu przymocowana jest rączka, która służy do trzymania broni. Na rączce znajduje się kabłąk, który służy do naciągania i rozluźniania mechanizmu spustowego. Magazynek jest przechowywany w rączce i służy do przechowywania amunicji. Na korpusie znajduje się także lufa, która jest wykonana ze stali. Lufa jest przymocowana do korpusu za pomocą śrub. Na lufie znajduje się korek, który służy do zatrzymywania amunicji w komorze nabojowej. Colt M1911 ma także bezpiecznik, który służy do blokowania mechanizmu spustowego. Colt M1911 jest konstrukcją samonapinającą się na kule .45 ACP.

Popularne modele Colta M1911

W ostatnich latach, producenci broni oferują również modele ze zmodyfikowaną konstrukcją, które są przeznaczone do strzelania kulami o większej średnicy. Najbardziej popularne z tych modeli to Colt M1911A19mm i Colt M1911A145 ACP oraz Gold Cup, National Match, Commander, Government Model, Super .38 i Super .45.. Pistolet M1911 jest dostępny w wielu sklepach broni, a także w wielu sklepach internetowych. Można go kupić w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Cena Colt M1911 zależy od modelu. 1911A1 kosztuje ok. 1200 dolarów, a Gold Cup kosztuje ok. 1400 dolarów.

Inne modele broni oparte na budowie Colt M1911

Jest kilka innych popularnych modeli broni opartych na Colt M1911. Poprzez lata produkowano wiele różnych wersji broni opartych na Colt M1911. Należą do nich modele takie jak: Colt Gold Cup, Colt Commander, Colt Anaconda, Colt Delta Elite, Colt Mark IV Series 70 i wiele innych. Warto pamiętać, że sam Colt M1911 jest wciąż produkowany i jest dostępny w wersji komercyjnej.